Uudised

Canoni tulutu protsessimine

print
21.9.2005

10. augustil 2005 otsustas Tokio kohus, et täidetud/taastatud printerikassetid ei käi Canoni toodetud printerikassettide patendikaitse alla.

Tegu oli aprillis 2005 esitatud Canoni kohtuhagiga Jaapani kassetimüüja Recycle Assist vastu, milles väideti, et Jaapanis ei tohi Canoni printeritele mõeldud taastäidetud kassete müüa. Õieti on kohtuasi omamoodi üllatav, kuna sarnased kohtuasjad nii HP kui ka teiste printerivalmistajatega seoses on kassetitäitjale positiivse lahenduse korduvalt saanud. Kuid printerivalmistajad ei väsi üritamast.

2004. aastal tegi Jaapani Fair Trade Commission hoiatuse Canonile printerites konkureerivate toonerikassettide kasutamise takistamise kohta, nii et Canon pidi printeritesse pandud tõkked kõrvaldama. 

Aeg-ajalt tõstatub küsimus printeri garantiist, kui kasutada täidetud või teise tooja kassette. Kõik taolised küsimused on tõstatunud esmalt USA-s ja ka lahenduse leidnud seal. Magnuson-Mossi tootegarantiid reguleeriv seadusesäte ütleb üheselt, et järelturu toodete kasutamine iseenesest ei saa olla garantii kehtetuks muutumise põhjuseks (nagu tihti püütakse väita). Garantiiremondist keeldumise aluseks peab olema tõestus, et teise tootja kassett põhjustas printeririkke.

MAGNUSON-MOSS WARRANTY IMPROVEMENT ACT. United States Code Annotated Title 15 Commerce and Trade, Chapter 50 Consumer Product Warranties, 15 Section 2032 (c) No warrantor of a consumer product may condition his written or implied warranty of such product on the consumer's using, in connection with such product, any article or service (other than article or service provided without charge under the terms of the warranty) which is identified by brand, trade or corporate name; except that the prohibition of this subsection be waived by the commission if:
1) The warrantor satisfies the Commission that the warranted product will function properly only if the article or service so identified is used in connection with the warranted product, and
2) the Commission finds that such a waiver is in the public interest.

Venemaal on Epson kaotanud analoogse kohtuasja firma G&G vastu, kelle tindikassette peeti Epsoni printerite untsumineku põhjustajaks. G&G tindikassetid olid igati korras ja seda suudeti ka tõestada.

 
[vaadatud: 7242 korda]
Bellust © 2004-2020