Tallinnas
Tondi 16
tel 674 8300
tallinn[at]bellust.ee
Avatud:
E-R 10.00-18.00
 Tartus
Tehase 17a
tel 730 3399
tartu[at]bellust.ee
Avatud:
E-R 9.00-17.00

KulumaterjalidUudised

Canon näitab rusikat

print
29.8.2010

Juba mõnda aega on Eesti turul liikvel mitteoriginaalidest toonerikassetid, mille kõik koostisosad olla uued. Kasutatakse nende kohta märksõna “new compatible”. Kui nii, siis see võib olla toote väljamõtleja poolt kaitstud patentide vastu. (Erinevalt olukorrast, kui kassett on täidetud ehk siis korduvkasutuses, mille kohta tootjal ei saa olla pretensiooni.)

 
Kui siiamaani originaalide tootjad talusid seda olukorda, siis praegu on välk sisse löönud. 29. juunil 2010 esitas Canon hagi 20 firma vastu. Eeskätt puudutab see kaubamärgi G&G tootjat. Patendiga kaitstu puudutab trumli kinnitusviisi kassetis, laserkiire liikumise lahendust trumlil jne.
 
Tuleb märkida, et alates möödunud aasta sügisest on Canon oma järelpärimistega kimbutanud ka mitmeid Eesti firmasid. Nii mõnigi tollitöötaja on eriliselt aktiviseerunud, nähes pakendil täheühendit CANON, ka siis, kui tegu on kirjeldava soovitusega kasutada kassetti Canon printeris. Erutuse põhjuseks on ilmselt Canoni esindaja poolt Tollile saadetud ringkirjad.
 
Refereeritud artikli originaal ajakirjas "Recharger"
[vaadatud: 6668 korda]