Tallinnas
Tondi 16
tel 674 8300
tallinn[at]bellust.ee
Avatud:
E-R 10.00-17.00
 Tartus
Tehase 17a
tel 730 3399
tartu[at]bellust.ee
Avatud:
E-R 9.00-17.00


Uudised

HP kassetikiip uuendab printeri tarkvara

print
4.9.2006

9. mail 2006 sai HP patendi nr 7043166 B2, mis kaitseb HP õigust uuendada printeri tarkvara kassetile paigaldatud kiibi abil. Niisugune printeri tarkvara muutmine toimub automaatselt, ilma et printeri kasutaja seda üldse märkaks. Hetkel puudutab uuendus alates aastast 2001 toodetud HP laserprintereid.

Tavapäraselt oli printeri tarkvara uuendamiseks tarvis teha allalaadimine HP koduleheküljelt. LaserJet printerid on sisuliselt Unixil baseeruvad arvutid, mille tarkvara mahuks on umbes 20 Mb. Aja jooksul tulevad välja tarkvara vead, mida enamus printerikasutajaid kas ei märka või ei vaevu parandama...

Uued kiibid kontrollivad tarkvara ja riistvara ühilduvust ning teevad vastava tarkvaralise täienduse. Selle läbi saab näiteks parandada prindi kvaliteeti ning optimiseerida tooneri kulu.

 Asjal on ka teine pool. Suurenev infovahetus kiibi ja printeri vahel peab tagama ka selle, et printer tunnistaks vaid printeritootja kassette, mitte muid. Sisuliselt hakkavad HP printerikassetid võitlema järelturu kassettide vastu, tekitades järjest kõrgema tehnoloogilise barjääri. HP kassetid koolitavad printerit üha paremini piraatkassette ära tundma ning neid tagasi tõrjuma. Kuna enamus arvuteid on ühendatud internetti siis ilmselt hakkavad printerid välja saatma ka raporteid kassetikasutajate kohta.

Järelturu kiip, mis veel täna töötab, ei pruugi homme enam toimida kui HP kassett on vahepeal printeri tarkvaras muudatusi sisse viinud.

[vaadatud: 2873 korda]